WooCommerce Poradnik Instalacja – premiera lekcji kursu Woo – Jestem Interaktywna

3
5


Cześć! Z tej strony Ola Gościniak, czyli Jestem Interaktywna. Witaj w kolejnym filmiku na moim kanale na YouTubie. Tym razem będzie niestandardowo, ponieważ to video jest częścią jednej z lekcji mojego kursu WooCommerce, który niedługo pojawi się już w sklepie Jestem Interaktywna. Zapraszam Cię do materiału. Witaj w kolejnej lekcji kursu WooCommerce. W tej lekcji zainstalujesz wtyczkę WooCommerce, ale zanim to zrobisz to wspólnie przejdziemy przez tworzenie kopii zapasowej twojej strony internetowej. Oprócz tego przejdziemy też przez podstawowe opcje konfiguracji WooCommerce, a na koniec tej lekcji – Co zrobimy? Dodamy stronę sklepową na stronie głównej, bądź podstronie twojego sklepu/twojej strony internetowej. To co? Przechodzimy do WordPressa oraz do kokpitu. Na potrzeby tego kursu przygotowałam prostą stronę Wyszło Szydło z Worka, która będzie dotyczyła rękodzieła.
W tej chwili ta ta strona jest dosyć prosta. Ma stronę główną, stronę o mnie, stronę z ofertą oraz stronę kontaktową. Jest to dosyć prościutka strona stworzona z motywem Storefront. Zainstalowany jest ten motyw, wybrane podstawowe opcje, więc będziemy teraz w kursie dostosowywać ten sklep internetowy, tę stronę internetową, żeby już została sklepem internetowym z produktami rękodzielniczymi. Przechodzę do kokpitu. Jak widać, w tej chwili jest zainstalowany motyw Storefront i my zaczniemy od czego? Od kopii zapasowej. W tym celu przechodzimy do działu wtyczki, dodaj nową. Następnie wybieramy Back Backwpup wtyczkę. Jeśli z jakiegoś powodu wtyczka Backwpup nie działa u Ciebie dobrze, możesz skorzystać też z drugiej wtyczki polecanej przeze mnie Updraft plus. Jest to ta wtyczka. Wtyczka kopii WordPress. Ja wracam do Backwpup. Klikam zainstaluj teraz. Następnie aktywuj. Następnie przechodzę Dashboard ->Jobs. Add new, czyli dodaj nowe. I teraz dodajemy opcję automatycznych kopii zapasowych, które będą tworzone na przykład na Dropboxie. Jak to robię? Tutaj zostawiam bez zmian. Zostawiam tutaj baza danych, pliki. Mogę zostawić tutaj zainstalowane pluginy, a mogę wybrać tu jeszcze WordPress XML export. Następnie zostawiam zip i tu wybieram Backup to Dropbox i zapisuję zmiany. Dzięki temu kopie zapasowe będą zapisywane w chmurze, na naszym koncie Dropbox. Przechodzę teraz do drugiej zakładki Schedule i wybieram tutaj Start job with WordPress cron. Dzięki temu one będą automatycznie tworzone wtedy, kiedy potrzebujemy. W przypadku sklepu internetowego dobrze jest, żeby takie kopie zapasowe tworzone były nawet raz dziennie. i wybieram zapisuj zmiany. Następnie tutaj mogę przejść przez kolejne opcje, w których akurat nic nie muszę zmieniać. Kolejna opcja tutaj, która nas interesuje to To:Dropbox. I teraz, aby założyć takie konto do robienia kopii zapasowych muszę założyć konto na Dropboxie. Nawet jeśli masz konto na Dropboxie dobrze jest założyć nowe, które będzie tylko na potrzeby tych kopii zapasowych. Więc wpisuję tutaj, zakładam nowe konto. Następnie mogę pobrać Dropboxa na konto i przejść przez instalację. Ale tutaj jak wejdę na Dropbox.com już powinnam być zalogowana. Czyli na Dropbox.com powinnam już być zalogowana i za chwilę to się przyda, bo będziemy sprawdzać czy kopia zapasowa się wgrała. Więc teraz możemy tutaj wcisnąć, wracając tutaj Get Dropbox App. Wcisnąć Allow i następnie kopiujemy ten kod i wpisujemy go tutaj. Następnie tutaj możemy wybrać ile takich kopii zapasowych ma być przechowywanych. Piętnaście z dwóch ostatnich tygodni myślę, że może być. Jeśli mamy potrzebę, żeby więcej tych kopii się znajdowało to tutaj możemy to zmieniać. Natomiast jeśli okazuje się, że z jakiegoś powodu nasz Dropbox jest zbyt mały to tutaj też możemy zmniejszyć tę ilość, bądź tutaj w Schedule po prostu zrobić, że będzie raz na przykład na tydzień taki backup robiony. Jaki jest następny krok?
Przechodzimy już w Jobs. Tutaj już powinna być ta praca tak to przetłumaczmy – dodana. Jak możemy przetestować, czy backup jest robiony dobrze? Klikamy tutaj Run now. Czekamy aż backup się zrobi i następnie, za jakiś czas wchodzimy na Dropboxa i sprawdzamy czy pliki backupu zostały załadowane. Następnie przechodzę do Dropboxa i sprawdzam, czy pliki zostały dodane. Wchodzę tutaj w Wyszło Szydło z Worka i jak widać zip z backupem jest dodany. To znaczy, że kopie zapasowe powinny się dodawać. Można jeszcze pobrać, zobaczyć czy w środku na pewno są wszystkie pliki strony oraz skrypt SQL i dzięki temu też będzie pewność, że wszystko jest w porządku. Kiedy już zrobimy kopię zapasową, możemy wyłączyć te wszystkie rzeczy. Mamy już kopię zapasową. Możemy przejść do instalacji wtyczki WooCommerce, czyli Wtyczki ->Dodaj nową. Wpisujemy tutaj WooCommerce i zainstaluj teraz. Aktywuj.
Po instalacji wtyczki WooCommerce pojawi nam się prosty kreator konfiguracji. Przejdziemy teraz przez tę konfigurację. Zaczynamy od ustawień sklepu. W którym kraju jest Twój sklep? Zaczynam pisać tutaj, po kliknięciu, Polska. Oczywiście, jeśli jest inny kraj to wiadomo. Tutaj podajemy adres sklepu, czyli ulica na przykład Sklepowa pięć. Tutaj kolejne jakieś linie adresu, jeśli jest potrzebne. Miasto: Sklepowe. Kod pocztowy niech będzie 64-638 64-638 na przykład. Oczywiście tutaj podajesz dane swojego sklepu. W jakiej walucie przyjmujemy płatności? W moim przypadku to będą polskie złote. Jakie produkty zamierzasz sprzedawać?
I tutaj możesz wybrać czy będą to zarówno produkty fizyczne, jak i wirtualne, produkty fizyczne, bądź tylko produkty wirtualne. Będą to w naszym przypadku fizyczne i wirtualne, bo zarówno te, jak i te będę pokazywała w kursie. Kolejna rzecz to czy będę sprzedawać produkty również osobiście, czy tylko przez sklep internetowy. W przypadku tego sklepu będzie głównie przez sklep internetowy, więc nie zaznaczam tej opcji. Pomóż usprawniać WooCommerce poprzez zbieranie danych? Odznaczamy. Nie musimy wysyłać danych. Następnie starujemy. Drugi punkt to są płatności. Możemy tutaj skonfigurować płatności z PayPalem oraz dodać tradycyjne płatności. Tym się w tej chwili nie będziemy zajmować wyłączę tę opcję. Płatnościami będziemy się zajmować w kolejnych lekcjach. Następny dział to jest Wysyłka. I tutaj jeśli chodzi o wysyłkę to też będziemy się tym zajmowali w kolejnych lekcjach. Możemy w tej chwili zostawić tak jak jest tutaj zaproponowane. Możemy tutaj wpisać na razie jakąś kwotę 15 na przykład. Będziemy się tym zajmować później. Przechodzimy Dalej. Mamy tutaj dwie zalecane do sklepów wtyczki. My ich nie zaznaczamy, ponieważ Automatyczne stawki podatkowe nie mają sensu na polski rynek. Natomiast Mailchimp to zależy już od Ciebie, czy wykorzystujesz ten system do wysyłania maili. Jeśli tak to możesz z tej wtyczki skorzystać, jeśli nie to odznaczasz. Następnie kolejny dział to jest Włącz Jetpacka. Nie do końca jestem zwolenniczką tej wtyczki, więc nie będziemy jej instalować. Przechodzimy na sam dół i klikamy Pomiń ten krok. I gotowe! Możemy rozpocząć sprzedaż. Mamy tutaj możliwość zapisania się na newsletter. Nie zapisujemy się na newsletter. I kolejny krok możemy już tworzyć produkty, bądź też importować, jeśli przenosimy je na przykład z innego sklepu. No i co możemy zrobić? Przechodzimy do kokpitu, bo konfigurator, kreator został już wstępnie zainstalowany.
Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o WooCommerce i o tym jak stworzyć skuteczny sklep internetowy, który pozyskuje klientów i sprawia, że zaczniesz zarabiać w sieci, to zapraszam Cię do mojego kursu WooCommerce. Znajdziesz go pod adresem kurswoo.pl. kurswoo.pl. W linkach w tym tym materiale także znajdziesz klikalny link do tego kursu. A tymczasem widzimy się w kolejnych materiałach na moim kanale. Do zobaczenia!

3 COMMENTS

  1. co zaznaczyć w przypadku kiedy chcemy przyjmować płatności w Euro, USD i PLN?

    czy decyzja o PLN blokuje inne waluty ?

  2. mam jeszcze pytanie o podatki – mogłabyś więcej napisać o tej funkcji?

    sprzedając na etsy w zasadzie tylko do sprzedajać do australii spotkałem się z podatkiem który pobierany jest przy zakupie i finalnie kupujący go pokrywa

    ciekaw jestem jak włączyć taką automatyczną opcję tylko dla tego kraju a wyłączyć na polski rynek i inne

    chętnie zobaczyłbym jakieś video lub przectał artykuł na temat podatku i tej opcji w woocommerce

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here